Kuidas valida õige sadulakaar?

Barefooti sadulatel saab vahetada eesmist sadulakaart, et muuta sadul iga hobuse turjale vastavaks. Selleks, et teada, milline sadulakaar on Sinu hobusele õige, võid kasutada sadulakaare šabloone, mida saad meilt tellida või siinolevat *.pdf-faili kasutades ise välja trükkida. Kui jääd sadulakaare valimisega hätta, võid alati ka meile helistada või kirjutada.

Esiteks ava see šabloonide fail (*.pdf) ja trüki seda A4 suuruses paberile 4 koopiat. Kleebi iga koopia papitükile, et asi oleks tugevam.

õige sadulakaar
Šabloonide väljatrükkimine

Teiseks lõika kääridega välja neli erinevat šablooni. Trükitud paberitel on neli erinevat joont, mis tähistavad nelja erinevat sadulakaare laiust. Lõika iga koopia erinevat joont mööda välja ja nii saadki neli šablooni.

õige sadulakaar
Šabloonide väljalõikamine

Kolmandaks proovi oma šabloone hobuse turja peal, abaluudest pisut kõrgemal. Õige laiusega šabloon on see, mis sobib täpselt Sinu hobuse turja joontega.

NB! If you find it difficult to choose between two different widths, it’s better to choose the wider one of the two. We often see that a horse’s withers build up quickly when using a Barefoot treeless saddle, so the wider pommel insert will probably fit perfectly quite soon.

õige sadulakaar
Šablooni proovimine hobuse turjale

Millal tasub valida pehme sadulakaar?

Kui Sinu hobusel on väga kõrge ja kondine turi, siis on hea kasutada hoopis pehmet sadulakaart, kuna see laseb sadula eesosal pehmemalt hobuse turja peal istuda. Samuti sobib pehme sadulakaar Sinu hobusele siis, kui:

  • Sinu hobuse selg on eriliselt tundlik,
  • tema keha on ümar nagu pall, 🙂
  • tema turi on nii lai, et isegi XXL sadulakaar ei ole piisavalt lai.

Ongi kõik!