Barefoot

Barefooti kaubamärgi looja on saksa hobu-füsioterapeut Sabine Ullmann ja nende eesmärk on algusest peale olnud sellise ratsavarustuse valmistamine, mis oleks just hobusele eriliselt mugav. Barefoot keskendub hobusele — mitte ratsanikule. See võib tunduda esmapilgul imelik, aga tegelikult ei ole seda: kui hobune on õnnelik, teeb ta õnnelikuks ka ratsaniku. Ja uskuge, Barefooti ratsavarustus on ka ratsanikule mugav.

mugav sadul
Õnnelik ratsu, õnnelik ratsanik

See lugu algas ühest konkreetsest hobusest, kelle nimi oli Miss Painty. Tema oli pr. Ullmanni enda mära ja tal oli kaks silmatorkavat omadust: nõudlik iseloom ja ebatavaline seljakuju. Pr. Ullmannil oli keeruline leida talle sadulat, millega oleks regulaarselt ratsutada saanud, sest Miss Painty tegi oma pahameele selgesti teatavaks. Prooviti paljusid erinevaid sadulaid ja selle kõige lõpuks jõudis pr. Ullmann tõdemuseni, et head raamiga sadulat ei ole võimalik sellele hobusele leida. Siiamaani on see lugu päris tavaline ja seda on esinenud palju ka meie tuttavate hulgas Eestis. Edasi läks asi aga ebatavaliseks.

Pr. Ullmann otsustas Miss Paintile sobiva sadula ise valmistada. Ta tegi oma tööelus pöörde ja õppis hobu-füsioterapeudiks. Ta praktiseeris mitme tuntud sadulsepa juures ja tegi endale selgeks, millised omadused teevad ühest sadulast hobusele hea — või halva. Ta jõudis ka sellele selgusele, milleni paljud ratsutajad ükskord jõuavad: üks raamiga sadul ei saagi olla hobusele stabiilselt mugav, kuigi see võib olla mugav ratsanikule. Raamiga sadulad on tegelikult hobustele liiga jäigad. Need ei muutu koos hobuse keha muutumisega aasta jooksul. Need ei liigu õieti hobuse liikumisega kaasa. Ei ole liialdus öelda, et raamiga sadul segab hobuse liikumist.

barefoot
Barefooti sadul laseb Sinu hobusel liikuda vabalt

Aastal 2002 oli aeg saanud küpseks ettevõtte loomiseks, mis ongi see Barefoot, mida nüüdseks tunnevad miljonid ratsutajad üle kogu maailma. Barefoot on raamita sadulate Rolls-Royce ja Barefooti raamita sadul on parim valik, mida Sa oma hobuse jaoks saad teha.

Barefoot Baltics

Barefoot Baltics on perekondlik ettevõtmine, mida veavad Annika ja Kristjan Korsten. Annika ja Kristjan sait tuttavaks 2015. a., kolisid varsti Hiiumaale elama, abiellusid ja said lapsi. Annika on eluaegne hobuseinimene ja ka tema töö Hiiumaal oli seotud hobustega. Varsti oli tal vaja uut sadulat ja tema mõtted viisid Barefootini. Nad soetasid “Tšerokee” ja talle hakkas see meeldima. Kuna ta tundis, et Barefooti sadulad on tõesti head, tuli tal idee hakata neid Eestis tutvustama ja müüma. Kristjan võttis sellest ideest kinni ja hakkas asju ajama.

barefoot
Ratsutama?

Enne Annikaga tutvumist oli Kristjan näinud hobuseid vaid kaugelt. Tema taust oli hoopis teistsugune, sisaldades majandusteaduse õpinguid, ehitusettevõtlust ja üldse linnaelu. Annika aga muutis kõike. Kristjan saigi Barefootiga kaubale ja asus seda saksa ettevõtet esindama: alguses ainult Eestis ja hiljem ka Lätis ja Leedus. Ta tegi endale Barefooti tootevaliku üksikasjadeni selgeks ja õppis Annika kõrval ka hobuseid paremini tundma.

Mõne aja pärast kolisid Annika ja Kristjan koos lastega Pärnumaale ja seal on nad tänaseni. Barefooti lugu aga läheb muudkui edasi ja ootab uusi osalisi. 😉

Barefoot mujal maailmas

Barefootil on esindajaid paljudes erinevates riikides. Nimekiri on selline (viimati uuendatud 2020. a. juulis):

 1. Saksamaa – Peakontor
 2. Austraalia – Barefoot Australia
 3. Austraalia – Harmonious Horse
 4. Austria – Barefoot Sattel Austria
 5. Kanada – Grey Havens Acres
 6. Kanada – Sellerie Equi-Confort
 7. Tšehhi – Barefoot sedla CZ
 8. Tšehhi – Zdrava Zvirata & Martina Breberova
 9. Taani – Barefoot Danmark
 10. Eesti Barefoot Baltics
 11. Soome – Hevostarvike Hevoskuiskaaja
 12. Prantsusmaa – Barefoot France
 13. Ungari – Harcsa Boglarka
 14. Iisrael – Ukaf Israel
 15. Itaalia – Azienda Agricola Le Dame
 16. Itaalia – EquidCare Provider Team
 17. Itaalia – Selleria la Colombaia
 18. Läti Barefoot Baltics
 19. LeeduBarefoot Baltics
 20. Luksemburg – Barefoot Lux’
 21. Madalmaad – Boomloosriden
 22. Uus-Meremaa – Barefoot Saddles New Zealand
 23. Norra – Bomfri Sal Norge
 24. Norra – The Tackroom
 25. Norra – Feel Your Horse
 26. Poola – Karlsbad Sp. z o. o.
 27. Poola – Bergo.pl Horse Equipment
 28. Venemaa – Barefoot Russia
 29. Venemaa – Miroslava Polyakova
 30. Rootsi – Taur / Opux AB
 31. Šveits – Reit- und Westernshop Tinkerhof
 32. Šveits – TTouch the World
 33. Šveits – Baumlos.ch
 34. Hispaania – Sport Hipic
 35. Hispaania – Good Vibes Equitación
 36. Ühendkuningriik – Barefoot UK
 37. Ameerika Ühendriigid – Barefoot Saddles USA