Raamita sadulad

“Raamita sadulad” on mõiste, mida enamus ratsutajaid teavad ja mõistavad, aga ilmselt ei ole Eestis palju neid, kes ise on raamita sadulat proovinud — vähemalt kvaliteetset raamita sadulat. Pakume Sulle siinsamas võimalust teha raamita sadulatega natuke lähemalt tutvust, keskendudes konkreetselt nendele raamita sadulatele, mida valmistab saksa firma Barefoot. Julgeme öelda, et Barefooti raamita sadulad on parim valik, mida Sa oma hobuse jaoks saad teha.

Palun ära piirdu aga ainult meie jutu lugemisega. Internetist leiab Barefooti sadulate kohta infot päris palju, sest üle maailma on sadu, tuhandeid, võib-olla isegi miljoneid ratsutajaid, kes neid kasutavad. Kõige parema info ja täpsema arusaama saad Sa muidagi aga siis, kui proovid Barefooti sadulat ise. Kui otsustad proovida, siis on tõenäoline, et avastad varsti, et:

  • Sinu hobune on ratsutades üllatavalt õnnelik,
  • Sadul muutub aja jooksul järjest paremaks, kuna see kohandub nii Sinu hobuse kui Sinu enda kujuga,
  • Sellega saab teha kõike, mida tahad,
  • Sa hakkad ise imestada, kuidas on võimalik üldse ilma Barefooti sadulata hakkama saada. 🙂

Kõige tähtsam on muidugi see, et Barefooti sadulat kasutades hakkab Sinu hobune ratsutamist tõeliselt nautima ja sellest tulenevalt on ka Sinul hobuse seljas väga tore. Õnnelik hobune, õnnelik ratsanik — see on meie motto.

Raamita sadulad. Nende peamine eelis

Rohi kasvab Eestis ainult suvel. Meie hobused on kevadel kõhnad ja sügisel paksud – nende kerekuju on pidevas muutumises. Kuidas saab traditsiooniline, raamiga sadul neile alati hästi passida? Vastus on: ei saagi. Kui raamiga sadul ei vasta hobuse kerekujule, siis teeb see hobusele haiget. Selleks, et saada sadul hobusele parajaks, tuleb kutsuda passija – aga mitu korda aastas? Ja mis siis saab, kui Sul hobuseid on kümme?

kestvussadul
Läbi tule ja vee…

Barefooti raamita sadula saad Sa oma hobusele parajaks alati, ise ja vaevata! Selleks on vaja vahetada sadula esimene sadulakaar, mida on saadaval neljas erinevas suuruses, ja sellest enamasti piisabki. Kui aga midagi on veel vaja, saad kohendada ja mugandada valtrappi ja seda täidistega, mida on samuti saadaval neljas erinevas variandis. Barefooti sadula saad Sa parajaks ka oma teisele hobusele. Ja kolmandale ja neljandale ja nii edasi. Sul on tõesti vaja ainult ühte Barefooti sadulat, mis Sinule endale on istme poolest paras, ja Sa saad seda kasutada kõikide hobustega, igal aastaajal.

Palun vaata meie poest, milline sadul võiks Sinu hobusele kõige paremini sobida ja võta meiega julgesti ühendust, kui Sul küsimusi tekib.