Kuidas uut Barefooti sadulat “sisse sõita?

Kui Sa proovid oma uut Barefooti sadulat esimest korda, ei ole see kindlasti nii hea kui see peaks olema ega nii hea, kui see varsti saab olema. 😉 See hakkab aga kohe paremaks minema ja mõne nädala pärast Sa tõenäoliselt armud sellesse. (Oleme seda palju kordi näinud. :)) Ja peale kuu möödumist hakkad Sa imestama, kuidas Sa üldse varem ilma selleta hakkama said ja vanamoelised, raamiga sadulad hakkavad tunduma nagu puutükid hobuse seljas – ebamugavad nii Sinule kui hobusele.

Sadul hakkab kasutades oluliselt muutuma. See muutub madalamaks ja kohaneb täpselt nii Sinu kui Su ratsu kujuga. Esimesel korral tuleb tõenäoliselt sadulavööd mitu korda pingutada. Seda tasub teha ka kohe peale selga minemist, et hoida ära sadula liikumist hobuse seljas.

barefooti sadul
Alguses paistab ja tundub sadul väga kõrge.

Kui alustuseks tundub sadul liiga kõrge, võid võtta välja valtrapist täidised. See aitab natuke. Hiljem, kui sadul on juba pisut kohanenud, saad täidised tagasi panna.

Alguses võib sadul ka selga minnes ebameeldivalt liikuda. Soovitame sel juhul selga minna nt. pingi pealt. Ja ära muretse — “sisse sõites” see probleem kaob varsti.

barefooti sadul
Peale mõningast kasutamist läheb sadul oma õigesse vormi.

Soovitame alguses ka jaluserihmad lühemaks teha. Lühemad rihmad teevad Sinu asendi turvalisemaks, mis aitab Sul uue sadulaga harjuda.

Head proovimist! 🙂 (Palun kirjuta ja joonista meile, kuidas läheb.)