Kuidas sadulakaart vahetatakse?

Barefooti sadulatel saab vahetada esimest sadulakaart, et kohandada sadulat erinevate hobuste turjadele vastavaks. Sadulakaari on saadaval neljas erinevas laiuses:

  • “kitsas” (beež)
  • “keskmine” (hall)
  • “lai” (punane)
  • “XXL” (sinine)

Meie inglise-tüüpi sadulatel on tehasest tulles sees “keskmine” sadulakaar, aga meie vestern-tüüpi sadulatel “lai”. Kui vajad lisasadulakaari, saad neid meie poest osta.

Sadulakaare vahetamine on lihtne. Aseta sadul nt. toolileenile või diivani seljatoele. (Seda lihtsalt maha või põrandale panna ei ole soovitav.) Uuel sadulal võib sadulakaare tõmbelukk käia pisut raskelt, aga see läheb kergemaks juba üsna varsti.

Esiteks eemalda palun sadula iste ja lükka see ette, sadulakaarest üle.

sadulakaare vahetamine

Teiseks ava palun tõmbelukk ja lükka sadulakaare tasku ettevaatlikult lahti.

sadulakaare vahetamine

Kolmandaks sakuta palun sadulakaar taskust välja. Sakuta kordamööda vasakult ja paremalt poolt, kuni saad selle kätte. (See võib uue sadula puhul olla raske.)

sadulakaare vahetamine

Neljandaks paigalda palun taskusse uus sadulakaar, lükates esmalt taskusse üks ots ja siis teine. Pane tähele ka seda, et sadulakaar läheks taskusse õigetpidi. Sadulakaarel on vasak pool märgitud suure L tähega (inglise keeles “left) ja parem pool suure R tähega (inglise keeles “right”). Paigaldamisel tuleb sadulakaart vaadata justkui ratsaniku vaatepunktist, kui ta istub sadulas.

sadulakaare vahetamine

Viiendaks lükka palun ka sadulakaare teine ots taskusse. Lükka sadulakaar päris tasku põhja.

sadulakaare vahetamine

Kuuendaks kontrolli palun, kas sadulakaar on ikka tasku põhjas. Selleks tõmba luku mõlemad pooled näppudega kokku. Kui saad need puutuma panna, siis on sadulakaar õigesti taskus. Kui ei saa, siis tuleb sadulakaart veel sügavamale lükata. (Seegi võib uue sadula puhul olla pisut raske.)

sadulakaare vahetamine

Seitsmendaks tõmba palun lukk kinni. Kui lukk ei taha hästi sulguda ja miski takistab seda, siis ära kasuta suurt jõudu selle sulgemiseks. Pigem kontrolli uuesti, kas sadulakaar istub ikka ilusti tasku põhjas.

sadulakaare vahetamine

Ongi kõik! 🙂