Kuidas valida õige suurus?

Kui Sa oled leidnud sadulamudeli, mis Sulle meeldib, on järgmine küsimus loomulikult: milline on Sinule õige suurus? Barefooti täiskasvanute sadulad on neljas erinevas suuruses ja õiget suurust valida on tegelikult üsna lihtne:

  • Kui Sa oled kleenuke, vali suurus 0. (See on saadaval küll ainult mõne mudeli puhul.)
  • Kui Sa oled keskmise kehaehitusega, vali suurus 1.
  • Kui Sa oled tugeva kehaehitusega, vali suurus 2.
  • Kui Sa oled väga suurt kasvu, vali suurus 3. (Seegi on saadaval ainult mõne mudeli puhul ja eritellimusena.)

Meie lastesadulad on aga veelgi väiksemad kui täiskasvanute suurus 0. Need on mõeldud lastele, kes on lühemad kui 140 cm.

õige suurusMõnikord võib tunduda, et Barefooti sadul on Sinu hobusele liiga pikk, kuid pea palun siiski meeles, et Barefooti sadul tuleb valida vastavalt Sinu suurusele ja mitte Sinu hobuse suurusele. On väga tähtis, et sadul oleks ratsanikule paras, et talle jääks piisavalt ruumi reite ja esimese sadulakaare vahele ja et ta ei peaks istuma sadulakaarte peal, vaid ikka sadulakaarte vahel. 🙂 See on tähtis ka sadula toimimise seisukohast: kui ratsanik istub sadulakaared “kinni”, ei saa sadul õigesti hobusega koos painduda. Kui sadul paistab liiga pikk — ära muretse! Barefooti sadula tagumine osa ei toetu tegelikult hobuse seljale. Sa võid sinna sadulas istudes käe alla panna ja proovida. 😉

Erinevate sadulamudelite mõõtmed

Palun vajuta veeru pealkirja peal, et järjestada mõõdud selle pealkirja järgi. Kui vajutad 2. korda, muutub järjekord vastupidiseks.

Ongi kõik!