Kuidas valida õige sadulamudel?

Barefooti sadulad on väga mitmekülgsed ja hästi muganduvad. Sa võid panna kokku suvalise hobuse ja suvalise Barefooti sadula ja tõenäoliselt sobivad nad kokku üsna hästi. Meile koguneb aga tasapisi erinevaid kogemusi ja oleme aastate jooksul märganud, et mõned sadulamudelid sobivad mõneks otstarbeks siiski paremini kui teised.

Sadulad lühikese seljaga hobustele

Kui Sa otsid sadulat väiksemale hobusele või ponile, kellel on lühike selg — nagu nt. üks tavaline eesti hobune — peaksid Sa eelistama meie lühemaid mudeleid, sest töötavad tõenäoliselt paremini. Soovitame neid mudeleid:

  • Üldsadul “Šaieen”,
  • Matkasadul “Tšerokee”,
  • Koolisõidusadul “London”,
  • Üldsadul “Barrydale”,
  • Koolisõidusadul “Merlin”,
  • Lambakarvane sadul “Pehme sõit”.

Sadul kõrge turjaga sporthobustele

Enamusel meie sadulatest on lame VPS-süsteem, mis hajutab ratsaniku raskust. Koolisõidusadul “Lexington” on aga erand. Sellel on kiilukujuline VPS-süsteem ja sellepärast sobib see mudel eriliselt hästi kõrge turjaga sporthobustele. Kui Sul on selline hobune, on “Lexington” Sulle hea valik nii koolisõiduharjutusteks kui üldiseks ratsutamiseks.

Sadulad hüppamiseks

Kui Sa hüppad oma hobusega päris palju, siis esimene valik, mida Sulle soovitame, on mõistagi “Nottingham”. See on natuke jäigem ja sellel on paksem VPS-süsteem ning Barefooti sadulatest ongi “Nottingham” ainus, mis on mõeldud hüppamiseks. Samas on see ratsanikule väga mugav! (Muuseas, meie perenaise lemmik.)

Kui Sa tahad aga üldsadulat, mille ainult mõnikord natuke hüpata, siis hea valik on ka “Šaieen”. Soovitame sellele juurde ka põlvepatju, mis käivad jaluserihmade peale.

Praeguseks kõik! 🙂