Koolisõidusadul “Merlin”

1194,00 

  • Hästi painduv ja kerge koolisõidusadul
  • Sobib väikestele hobustele ja ratsanikele
  • Sügav ja kindel iste; pehmed põlvepadjad
  • Jaluserihma mõlemat aasa saab eraldi reguleerida
  • VPS-süsteemiga
SKU: MER Category: Tags: , ,

Description

Barefooti “Merlin” on uuenduslik väike koolisõidusadul, mis on valmistatud pehmest nahast. Sellel on eriliselt lühikesed hõlmad ja see on väga kerge – seetõttu sobib see hästi just väikesekasvulistele hobustele ja väikesekasvulistele ratsanikele. “Merlinil” on mõistagi ka Barefooti VPS-süsteem, mis hajutab ratsaniku raskust väga tõhusalt.

“Merlini” iste on eriliselt kitsas ja see on eemaldatav. See sadul on hästi pehme ja mugandub hästi hobuse selja kujuga – isegi siis, kui selg on väga nõgus. Kuna “Merlini” hõlmad on lamedad ja lühikesed, võimaldab see head jalakontakti hobusega.

Jaluserihma aasade kinnituskohta saab “Merlinil” mõlemal pool eraldi muuta. See võimaldab sadulat igale ratsanikule sobivaks kohendada. Samuti annab see võimaluse leida mugav istak nendele ratsanikele, kelle jalad on erineva pikkusega; liigutades aasade kinnituskohta kas edasi või tagasi.

Selle koolisõidusadula iste on anatoomiast lähtuva kujuga ja sellel on libisemiskindel pinnatöötlus. “Merlinil” on pehmed põlvepadjad, mis annavad mõnusa toe ja panevad ratsaniku jalad õigesse asendisse. Sadulatripid on paigutatud V-kujuliselt.

Nagu Barefooti sadulatel alati, saab esimest sadulakaart vahetada, et kohandada sadulat erinevate turjadega. Sadulaga kaasas on suurus: “keskmine”. Samuti Barefootile tavapäraselt saab “Merlini” paigutada hobuse seljal tavalise sadulaga võrreldes ettepoole, osaliselt abaluude peale, ilma et see hobuse liikumist takistaks. See teeb ratsutamise hobusele kergemaks, kuna:

  • Nii on ratsanik hobuse raskuskeskme kohal, mis teeb pööramise lihtsamaks.
  • Hobusel on kergem inimest oma seljas tasakaalus hoida.

“Merlini” tagumine sadulakaar käib erandlikult pisut (u. 2 cm) madalamal kui esimene. (Teistel Barefooti sadulatel käivad sadulakaared samal kõrgusel.) See väike koolisõidusadul kaalub u. 5 kg.

Additional information

Weight5 kg
Size

, ,